Genel

1 Evlilik Yıl Dönümü Hediyesi

1 evlilik yıl dönümü hediyesi
5/5 - (1 vote)

1 evlilik yıl dönümü hediyesi farklı fikirlerden oluşur! Bu hediyelerin özel anlam ifade ettiği biliniyor. Birlikte hayatınızı paylaştığınız eşinize dilediğiniz an hediyenizi armağan edebilirsiniz. Her ne kadar her zaman armağanda bulunabilseniz de evlilik yıldönümlerinde hediye vermek gelenekselleşmiştir. Anlamlı hediyeler tercih ederek eşinizi mutlu edebilir ve evliliğinizin yıl dönümünü kutlayabilirsiniz. 

Örneğin evlilik yıl dönümünüz bahar aylarına denk geliyorsa eşiniz için bahar esintisi hediye kutusu tercihinde bulunabilirsiniz. Kitaplı setlerden olan kutuda Anton Çehov’un Vişne Bahçesi adlı eseri yer alır. Baharı anımsatan bez çanta, petek dokusuna sahip mum, kişiye özel siyah seramik kupa da diğer kutu öğelerindendir. 

Evlilik, hayatımızın en özel ve anlamlı adımlarından biridir. İki kişinin bir ömür boyu sürecek bir birlikteliği ve sevgisiyle bir araya gelmesi, hayatın en güzel duygularından birini yaşamaktır. Bu anlamlı birlikteliğin en özel günlerinden biri de şüphesiz evlilik yıldönümüdür. Her yıl, evliliklerini kutlayan çiftler, bu özel günü unutulmaz kılmak için birbirlerine hediyeler alır.

1 Evlilik Yıl Dönümü Hediyesi Fikirleri

Eşinize armağan hazırlarken kolaylıkla seçimde bulunma şansına sahip olursunuz. Birlikte bir hayatı paylaştığınız eşinizin zevklerini, ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını bildiğiniz için bu noktalara uygun hediyelerde bulunabilirsiniz. Örneğin eşiniz eğer çay içmeyi seviyorsa ona dünya çayları hediye seti kutusunu armağan edebilirsiniz. 

Özel tasarıma sahip kupanın yanında çeşitli coğrafyalardan getirilmiş 3 tane özel çay bulunur. Çayların tanıtıldığı kartın da yer aldığı sette çikolata da armağan edilir. Sette Çin’den; Beyaz tea, İngiltere’den Lady Grey tea, Güney Çin’den ise Sounchog çayı bulunur. 

Evlilik yolculuğunun ilk yılı, çiftlerin birbirlerine alıştığı, birbirlerini daha iyi tanıdığı ve birçok deneyim yaşadığı bir dönemdir. Bu yıl içinde, çiftlerin birlikte başladıkları hayatlarında birçok zorluğu aşmış olmaları muhtemeldir. Bu nedenle, birinci evlilik yıldönümü, çiftlerin birbirlerine olan bağlılığını ve sevgisini kutlamak için özel bir fırsattır.

1 Evlilik Yıl Dönümü Hediyesi

1- İyi Ki Varsın Hediye Kutusu

sevgililer-gunune-ozel-cift-tasarimli-fincan-Kopya

1. Evlilik Yıl Dönümü, çiftler için özel ve anlamlı bir kutlama anıdır. ‘İyi ki Varsın Hediye Kutusu’, bu özel günü daha da anlamlandırmak için mükemmel bir seçenektir. Kutu içeriğinde yer alan özel tasarım ürünler ve notlar, çiftlerin bir yıl boyunca birlikte geçirdiği anıları ve duyguları yeniden yaşamasını sağlar. Ürün set içeriği şu şekildedir;

– 2 adet seramik isme özel çay fincanı

– Brundi Afric filtre kahve

– Brezilian filtre kahve

– Patiswiss çilekli draje

– İyi ki varsın temalı motto kart

2- Eşe Doğum Günü Hediyesi

Eşinize 1. Evlilik Yıl Dönümü ve doğum günü gibi özel günlerde hediye seçimi yaparken duygusal ve anlamlı bir armağan tercih etmek önemlidir. Bu özel günlerde iki farklı anlamı birleştiren bir hediye düşünüyorsanız, onun kalbine hitap edecek özelleştirilmiş bir hediye seçeneği harika bir fikir olabilir. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. El yapımı özel sırlı seramik kupa.
 2. Kişiye özel kalp tasarımlı 13 x 21 cm. ebatlarında 160 sayfa ajanda / defter.
 3.  Dünya kahveleri tadım paketi. (Brundi Afric, Guatemala Huehuetenango)
 4. İsme özel mat siyah kutusunda, mat siyah roller kalem.
 5. Godiva signature çikolata.
 6. “Tebrikler” temalı mesaj kartı.

3- Kırmızı ve Siyah Kitaplı Hediye Seti

Evlilik yıl dönümü, çiftler için özel ve anlamlı bir kutlama anıdır. ‘Kırmızı ve Siyah Kitaplı Hediye Seti’, bu özel günü daha da özel kılmak için mükemmel bir seçenektir. Bu kitap seti içinde yer alan ‘Kırmızı ve Siyah’ gibi klasik eserler, aşk, ilişkiler ve insan psikolojisi gibi temaları işlediği için çiftlerin evlilik birliğinin ilk yılını anlamlandırmalarına yardımcı olur. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kırmızı ve Siyah – Stendhal.
 2. Kişiye özel ahşap altlıklı seramik fincan.
 3. İki adet tek içimlik Türk kahvesi.
 4. Kare kraft kağıt ile paketlenmiş çikolata.  (Eti, Ülker, Nestle ya da Torku olabilir.)
 5. İç kapağına dilediğiniz notu yazdığımız dekoratif ahşap kutu.

4- Sevgiliye Özel Tasarımlı Kupa

Sevgiliye Özel Tasarımlı Kupa, her sabah veya özel anlarda sevgilinizin kahvesini veya çayını içerken yanında taşıyacağı kişisel bir hatıra olacaktır. Kupa üzerindeki tasarım ve özelleştirme seçenekleri, sevgilinizin bu özel günde kendini daha da özel hissetmesini sağlayacak. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye özel hazırlanır.
 2. Seramik malzemeden üretilmiştir.
 3. Kupa 330 ml. hacme sahiptir.
 4. Elde yıkanması tavsiye edilir.
 5. rmızı ve Siyah – Stendhal.
 6. Kişiye özel ahşap altlıklı seramik fincan.
 7. İki adet tek içimlik Türk kahvesi.
 8. Kare kraft kağıt ile paketlenmiş çikolata.  (Eti, Ülker, Nestle ya da Torku olabilir.)
 9. İç kapağına dilediğiniz notu yazdığımız dekoratif ahşap kutu.

5- Aşkın Mavisi Hediye Seti

1. Evlilik Yıl Dönümü, çiftlerin birlikte geçirdiği anıları hatırlamak ve paylaştıkları aşkı kutlamak için özel bir fırsattır. ‘Aşkın Mavisi Hediye Seti’, bu anlamlı günü daha da özel kılmak ve sevgilinize duygusal bir deneyim sunmak için mükemmel bir seçenektir. Setin içerisinde yer alan özel tasarım ürünler, sevgililerin birbirlerine olan sevgi ve bağlılığını ifade etmelerine yardımcı olurken, birlikte geçirdikleri ilk yılın önemini yansıtacak bir armağan sunar. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Sevda Sözleri – Cemal Süreyya.
 2. Çiçekli kahve fincan seti
 3. Masif çerçeveli doğal kuru çiçek buketi aranjmanı.
 4. Selamlıqeu klasik türk kahvesi.
 5. İki adet siyah kalp çikolata.

6- Lugat Tasarımlı Hediye Seti

Lügat Tasarımlı Hediye Seti, hem özel hem de düşündürücü bir hediye sunma amacını taşır. Setin içeriği, sevgilinize olan duygularınızı kelimelere dökmek için harika bir yol sunarken, özel tasarım ürünler de evlilik yıl dönümünüzün anlamını ve önemini vurgular.. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye Özel Lügat Tasarımlı Ahşap Kapaklı 13 cm x 21 cm Ebatlarında 100 Sayfalık Defter,
 2. Kişiye Özel Lügat Tasarımlı Seramik Çay Kupası,
 3. Kişiye Özel Rubber Kaplamalı Metal Roller Kalem,
 4. Siyah Kraft Kaplamalı Hediye Kalem Kutusu,
 5. Kraft Kağıtla Kaplanmış Kare Çikolata.(Ülker, Eti , Nestle veya Torku)

Evlilik Yıl Dönümü Hediyesi Ne Alınır?

Zengin ürün çeşitliliği sayesinde evlilik yıl dönümünüz için kullanışlı hediye kutularından tercihte bulunabilirsiniz. Birden fazla ürünün yer aldığı bu setler hem geleneksellikten uzak hem de oldukça kullanışlıdır. El yapımı parçaların yer aldığı setler yıl dönümünüzü kutlamak için son derece idealdir. 

Tercihte bulunabileceğiniz setlerden bir tanesi de eşe doğum günü hediyesi kutusudur. Set içeirğinde el yapımı özel sırlı kupa, eşinizin ismine göre hazırlanan defter, dünya kahvelerinden örnekler, kalem ve çikolata yer alır. Set içeriğinde bulunan çikolata Godiva markasına aittir. Dünya kahveleri örnekleri ise Brundi ve Guatemala bölgelerindendir. 

Evlilik yıldönümü, çiftlere birbirlerine olan sevgi ve saygılarını bir kez daha dile getirme fırsatı sunar. Her geçen gün daha da güçlenen bir ilişki için, duyguların ve sevginin ifade edilmesi önemlidir. Bu da özellikle bu özel günlerde bir hediyeyle ifade edilebilir.

Evlilik, birlikte geçirilen her yılın değerli olduğu bir yolculuktur. Ancak 1 evlilik yıl dönümü hediyesi, özel bir öneme sahiptir. Çiftler, bu özel günü kutlayarak birbirlerine olan sevgi, saygı ve bağlılıklarını pekiştirir. Birinci evlilik yıldönümü hediyesi almak ve vermek, çiftlerin birbirlerine olan değerlerini göstermenin güzel bir yoludur.

Eşe Hediye Ne Alınabilir?

Aklınıza gelen birçok ürünü eşinize armağan olarak sunabilirsiniz. Hayat arkadaşınızın ihtiyaçlarına göre seçeceğiniz hediyenizi sınırlandırabilirsiniz. 

Erkek Eşe Ne Alınır?

Eşinize alabileceğiniz en klasik hediyeler arasında cüzdan veya kravat gibi armağanlar bulunur. Fakat siz geleneksellikten uzak bir hediye alacaksanız maskülen tasarıma sahip setlerden tercihte bulunabilirsiniz. 

Kadın Eşe Ne Alınır?

Her ne alırsanız alın üzerine düşünülmüş bir armağan olduğu sürece eşiniz hediyenizi beğenecektir. Çiçek buketinin bulunduğu hediye setleri kadınların gözdeleri arasında yer alır. 

author-avatar

About Kitaplı Hediye

Bir kitap hediye etmenin ifade ettiği duygusal yoğunluğu kişiye ve kuruma özel diğer yüzlerce ürünle birleştirip, sizin en anlamlı hediye setini oluşturmanıza yardımcı olmaktır misyonumuzdur.