Promosyon Defter

Promosyon defter hemen her zaman en popüler hediyeler arasında yer alıyor! Firmaların sıklıkla dağıttığı promosyon ürünlerinin başında ajanda ve defterler gelmektedir. Bu ürün grubu oldukça uygun fiyatlara bulunabildiğinden, çok fazla ajanda çeşidi olduğundan firmalar promosyon ajanda defter kullanmaktadır. Genelde her yılında başına verilen promosyon ürünlerinden birisidir. Eğer firmalar yıl ortasında promosyon olarak ajanda dağıtacaksa içinde tarih bulunmayan modelleri tercih etmektedir. Promosyon ajanda defter modelleri geniş bir ürün yelpazesinden oluştuğu için bu tarz ürünleri tam da istediğiniz özelliklere sahip bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Ajandalarda standart olarak 3 boyut vardır. Bunlar 9*14, 17*21, 13*21’dir. Firmalar isterlerse bu boyutlar haricide özel ajandalar bastırabilirler. Genelde üst düzey kimselere bir ajanda gönderilecekse deri kaplamalı sert kapaklı ve üzerinde kişinin adının yazılı olduğu kalitesi yüksek ürünler tercih edilir. Orta ve alt kademe çalışanlar için tasarlanan ajandalarda ise göze hoş görünen renklere sahip sert ya da yumuşak kapaklı üzerinde markanın adının ve logosunun bulunduğu ajandalar tercih edilir. 

Hayatımızın hızlı temposu içinde, organizasyon ve planlama becerileri önemli bir rol oynar. Günümüzde, işletmelerin müşterilerine ve çalışanlarına sunduğu promosyon ürünler, hem işlevsel hem de marka sadakatini artırma potansiyeline sahip. Bu bağlamda, promosyon ajanda defter ürünleri, organizasyonu ve planlamayı kolaylaştıran şık ve pratik bir hediye seçeneği olarak öne çıkmaktadır. Kitaplı Hediye promosyon defterleri geniş bir ürün yelpazesinden oluştuğu için tam olarak beklentinizi karşılayan bir ürünü temin etmeniz konusunda alternatif seçenekleri sizlerle buluşturur!

Kitaplı Hediye Promosyon Defterleri

Ajandalar tek başına verilebildiği gibi set halinde de gönderilebilir. Setlerde ajandanın yanında standart olarak kalem, kupa, anahtarlık, kartvizitlik gibi ürünlerden bir ya da birkaçı bulunur. Daha özel setlerde ise gönderilen ajanda ve defterlerin yanında kitaplarda gönderilebilmektedir. Eğer kurumsal bir hediye ise genelde kitaplı hediye promosyon defterleri seti tercih edilmez çünkü karşıda ki kişinin kitap okumayı sevip sevmediğine göre hediye anlamsız kalabilir. 

Ama gönderilen kişinin entelektüel bir yanı olduğu biliniyorsa bu durumda kitaplı set oldukça anlamlı ve işe yarar olacaktır. Kitaplı ajanda setlerinde yer alan kitaplar farklı ülkelerin ünlü yazarlarının sunduğu eserler arasından seçilebilmektedir. Böylece gönderilen kişi farklı bir deneyim yaşayarak daha mutlu olur. Ama firmaların isteği doğrultusunda kitaplar belirli yazardan da seçilebilmektedir. 

Promosyon Defter ve Ajanda Modelleri

Promosyon ürünü olarak ajanda ve defterler çok fazla tercih edildiğinden promosyon defter ve ajanda modelleri içinde birçok seçenek bulunmaktadır. Kurumsal promosyon ürünü olarak gönderilecek modellerde genelde sade ve koyu renklerde ajandalar tercih edilmektedir. Çünkü promosyon ürünleri aynı zamanda firmayı da temsil etmektedir. Bu nedenle sert kapaklı ve deri modellerden arasında da seçim yapabilirler.

Ama daha genç ve yenilikçi firmalar bu kuralı yıkıp müşterilerine daha renkli ürünlerde gönderebilmektedir. Çevreci hassasiyete sahip firmalar gönderdikleri ürünlerin kolay geri dönüştürülebilir ve daha az ağaç kesilerek imal edilmiş olmasına da özen göstermektedirler. Kullanım kolaylığı olması için ajandalarda spiral tercih edilmektedir. Spiralli modeller dikişli modellere göre daha az yıprandığından uzun ömürlüde olmaktadır. 

Promosyon Not Defteri

Adından da anlaşılabileceği gibi promosyon not defteri kullanan kişinin not almak için kullandığı bir tür araçtır. Telefonların kaydedilmesi, toplantıların organize edilmesi, hatırlatıcı detayların kaydedilmesi gibi pek çok amaçla kullanılabilirler. Günümüzde bu amaçla akıllı telefonlar ve tabletler kullanıldığından popülerliği düşük ürünlerdir. Ama marka tanıtımında uygun fiyatlı reklam seçeneklerinden biri olduğundan hala kullanılmaktadır. 

Ajandalara kıyasla not defterleri daha sade şekilde basılabildiğinden hazırlanması kolay ürünlerdir. Spiralli ve tutkallı olmak üzere iki farklı çeşidi vardır. Firmalar isterlerse her sayfanın arkasına filigran şeklinde markanın ismini ya da logosunu geçirebilirler. Üzerine isim yazılabildiği gibi farklı estetik baskılarda yapılabilen bir üründür. 

Promosyon Ajanda

Bir firma promosyon ajanda bastıracağı zaman ilk başta bu kolay bir iş gibi gelebilir ama aslında standart bir promosyon ürün bastırmak bile oldukça zor bir süreçtir. Bu nedenle doğru firmayı bulmak için işinde uzman olup olmadıklarını iyi araştırmanız gereklidir. Firmanın referansları ve baskı tekniklerini incelemeden karar vermemenizi tavsiye ederiz. 

Eğer firmanızın logosunu ajandalara bastıracaksanız yapılan tasarımın dijital kopyasının çözünürlüğünün yüksek olduğundan ve farklı boyutlarda bozulmadığından emin olmanız gereklidir. Yine ajanda da renk kullanımına da dikkat etmeniz gerekecektir. Tarihsiz ajandalarda genelde siyah beyaz baskı yapılmakta ve ajanda daha ucuza mal olmaktadır. Ama tarihli ve renkli bir ajanda isterseniz bu durumda bütçenizi yükseltmeniz gerekecektir. 

Defter Promosyon Defter Fiyatları

Baskısının kalitesi, sayfaların hamur kalitesi, kullanılan malzemenin kalitesine ve renkli/ renksiz baskı alınmasına göre defter promosyon defter fiyatları değişiklik göstermektedir. Özellikle piyasada ki bilindik markalarla çalışırsanız ve ajandayı yaptırdığınız firma üzerine kendi logosunu da basacaksa bu durumda yüksek bedeller ödemeye hazır olmanız gerekecektir. Ama anonim bir ajanda bastırıyorsanız fiyatlar daha uygun olur.  

Yumuşak kapaklı, ikinci sınıf hamur kalitesine sahip, ortalama baskı kalitesine sahip ürünler düşük fiyatlara kolaylıkla imal edilebilir. Tabi burada boyutlarda önemlidir. 200 sayfadan az ve 10*17 boyutlarda standart ürünler uygun fiyatlı olmaktadır. 15*21 veya 18*23 boyutlarında sayfa sayısı 300’e varan deri kapaklı modeller için çok daha yüksek maliyetler gerekecektir. Özellikle özel kutuda bulunan organizer özellikli modeller içi pahalı ürünler diyebiliriz.  

Promosyon ürün denilince akla ilk gelen ürünlerden olan promosyon ajanda günümüzde hala popülerliğini koruyor diyebiliriz. Bu ürünler reklam konusunda oldukça işe yararken pratik bir ürün olduğu için verilen kişileri de mutlu etmektedir. Sürekli el altında duran bir olduğundan dolayı kullanan kişiler sürekli olarak markaya maruz kalır.

Böylece marka kısa yoldan ismini yaymış ve bilinirliğini artırmış olur. Genelde ajandalar daha kurumsal firmalara ya da şahıslara gönderilmek için seçilen ürünlerdendir. Çünkü bu kişi ve kurumlar sık sık hatırlatıcı notlar tutmakta ve bunun için ajandalara ihtiyaç duyabilmektedir. Set halinde ya da tek başına fark etmeksizin güzel bir hediyedir. 

Bütün bu bilgiler ışığında promosyon ajanda defter modelleri, iş yaşamında ve kişisel hayatta organize olmanın vazgeçilmez bir aracıdır. Bu defterler genellikle taşınabilir boyutlarda ve kullanışlı bir şekilde tasarlanmıştır. Böylece günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilir. Bir ajanda defteri, iş toplantılarınızı, randevularınızı, notlarınızı ve diğer önemli bilgilerinizi düzenli bir şekilde kaydetmenizi sağlar. Ayrıca, takvimler ve saat dilimleri gibi özel düzenleme seçenekleri sunarak zaman yönetimi becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur.