142 sonuçtan 1-48 arası gösteriliyor

-8%
Özelleştir Bu ürünün birden fazla varyasyonu var. Seçenekler ürün sayfasından seçilebilir

Yazılımcıya Özel Füme Ajanda Kupa Kalem Çikolata Hediye Seti

Orijinal fiyat: 458,85₺.Şu andaki fiyat: 424,35₺.

Öğretmenler Günü

Öğretmenler günü hemen herkesin bir anısının bulunduğu özel bir gündür. Öğretmenler günü hediyesi ise, Kutsal bir meslek yapan öğretmenlerimize olan saygımızı ifade ederiz. Bu nedenle bu mesleği yapan kişilere büyük saygı duyulur.

Onların onurlandırılması ve yaptıkları vazifenin ne kadar önemli olduğunun hatırlanması için her yıl 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanır. Diğer ülkelerde öğretmenler günü 5 Kasımken ülkemizde Kenan Evrenin isteği ile bugün Atatürk’ün baş öğretmen olduğu 24 Kasım’a alınmıştır.

Bugün geldiğinde öğretmenlere ufakta olsa bir hediye alınması artık gelenek haline gelmiştir. Kimi zaman öğrenciler aralarında para toplayarak öğretmenlerine ortak hediye alırlar kimi zaman da öğrenci ve veliler bireysel olarak hediyeler alıp öğretmenler gününde öğretmenlerini mutlu eder.

Öğretmenlere verilen hediyelerin genelde pahalı değil anlamlı olmasına özen gösterilir. Böylece güzel bir anı oluşturulmuş olur. 

Öğretmenler Günü Ne Zaman?

Oldukça önemli ve özel zamanlardan birisi öğretmenler günüdür. Eğer bugün olmasaydı onları gururlandıracak özel bir gün olmayacaktı. İlk öğretmenler günü UNESCO’nun önerisi ile ortaya çıkmıştır. 94 yılının 5 Ekim günü Paris’te gerçekleşen bir konferansta onların mevkilerinin ne kadar değerli olduğu tartışılmış. Daha sonrada Uluslararası Çalışma Örgütü 5 ekimi öğretmenlere adamaya kadar vermiştir. Birçok ülke 5 ekimde öğretmenler gününü kutlarken bazı ülkeler ise kutlama zamanını değiştirmiştir. 

Örneğin çoğu Arap ülkesi öğretmenler günü kutlaması için 28 Şubat’ı uygun görmüştür. Yine bazı ülkelerde bugün tatil olarak ilan edilmiştir. Bizim ülkemizde de 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Okullar tatil edilmez fakat o gün bütün okullarda adeta bayram havasında kutlanır. O gün öğretmenlerin mutlu olması için öğrenciler elinden geleni yaparlar. 

Öğretmenler Günü Hediyesi

Peki, öğretmeniniz için ne tür bir hediye almalı, ona olan saygınızı ve takdirinizi en iyi şekilde nasıl ifade etmelisiniz? Bu soruların yanıtını arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Öğretmenler Günü Hediyesi konulu bu makalemizde, öğretmeninize alabileceğiniz en özel hediye setleri üzerine bir rehber hazırladık.

Öğretmeniniz klasik eğitim yöntemlerini seven, teknoloji tutkunu, yenilikçi, aromaterapist yahut çevreci bir öğretmen olabilir; olsun, bu yazımızda her türlü öğretmen için en güzel hediye setlerini derledik. Bu öğretmenler günü hediyelerinin tamamına bir tıkla ulaşıp özelleştirebilir ve hemen sahip olabilirsiniz. Haydi, öğretmeniniz için en uygun hediye setini birlikte keşfedelim!

  • Hediyem klasik ancak kalıcı bir etkiye sahip olsun diyorsanız ilk olarak bir öğretmenin her zaman kullanacağı şık ve kaliteli isme özel kalemleri inceleyebilirsiniz.
  • Öğretmenler günü hediyenizin sade, etkileyici ve anlamlı ve ekonomik olmasını isterseniz öğretmen tasarımlı isme özel ahşap kapaklı bir not defterinin öğretmenler günü hediyesi olarak  tam istediğiniz ürün olabileceğini düşünmekteyiz.
  • Hediyem klasik olsun ayrıca sunum bakımından göz alıcı ve kusursuz olsun derseniz size öğretmenler için özel olarak tasarlanan termo deri kapaklı tarihsiz ajanda kalem setini gönül rahatlığıyla önerebiliriz. Özel mat siyah kutusunda sunulan özel baskılı ve isme özel bu öğretmen ajanda kalem seti sizin için ideal bir öğretmenler günü hediyesi olacaktır.
  • Öğretmenler günü hediyenizi biraz büyük boyutlu isterseniz öğretmene hediye setlerini incelemelisiniz. Kullanışlılık, zarafet ve gösterişli olması açısında mat siyah ajanda kupa kalem hediye seti bu yılki öğretmenler günü hediyeniz olmaya aday gibi duruyor.
  • Geleneklerine bağlı, muhafazakar bir öğretmene sahipseniz sizlere birkaç önerimiz olacak. Öncelikle Muallim tasarımlı ahşap kapaklı defter, çay fincanı, dekoratif çiçek, metal bir kalem ve özel bir çikolatadan oluşan hediye setinin öğretmeniniz tarafından çok beğenileceğine emin olabilirsiniz.
  • Öğretmeniniz kitapları çok seven ve herkesin kitaplarla tanışmasını isteyen birisiyse ona öğretmenler gününde hediye edilebilecek en güzel şeyin kitaplı bir hediye seti olduğunu unutmayın. Hem onu mutlu etmiş olacaksınız hem de verdiği mesajın karşılık bulduğunu, etkileyici olduğunu ona hissettirmiş olacaksınız.

Öğretmenler Gününün Anlam ve Önemi

Coşkuyla kutlanan öğretmenler gününün birçok anlamı ve önemi bulunmaktadır. Bunlardan ilki öğretmenliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunun hatırlanmasının sağlanmasıdır. Çocukları vatana ve millete hayırlı birer birey haline getiren öğretmenlerin bu rolünün toplum tarafından kabullenilmesi için böyle bir gün şarttır. Böyle bir günde öğretmenler ve öğrenciler birbirilerine karşılıklı olarak sevgi gösterisinde bulunurlar. 

Bu sayede öğretmen ve öğrenci arasında ki bağ daha da kuvvetlenmiş olur. Öğretmenlere olan saygı daha da pekişir. Öğretmenlerde öğrencilerini birer evlat gibi gördüğünü gösterme fırsatı bulur. Böyle bir günde ders verdiği kişilerle samimiyet artan öğretmen çocukları yönlendirme konusunda başarısını artırabilir. Kıymetli bir meslek olan öğretmenlik eğer böyle bir gün olmasaydı önemini toplum nezdinde yitirebilirdi. 

Öğretmenler Günü Ne Zaman?

Dünyada öğretmenler günü 5 Ekim olarak kutlanır. Ülkemizde ise 24 kasımda kutlanmaktadır. Arap ülkelerinde kutlama 28 Şubat’ta yapılır. Kardeş vatan Azerbaycan’da kutlamalar 5 Ekim’de yapılmaktadır. Çek Cumhuriyeti’nde ise 28 Mart öğretmenler günü olarak belirlenmiştir. Bugün Çek Cumhuriyeti için önemli bilim insanı ve öğretmen olan Jan Amos Comenius’un doğum günüdür. Slovenya’da aynı sebeple aynı gün öğretmenler gününü kutlamaktadır. 

Hindistan’da da öğretmenler günü bu şekilde belirlenmiştir. Hindistan devlet başkanı ve öğretmen olan Sarvepalli Radharishnan’ın doğum günü olan 5 Eylül öğretmenler günü olarak belirlenmiştir. İran’da din alimi Murtaza Mutahhari’nin doğum günü olan 2 Mayıs’ı öğretmenlere ayırmayı uygu görmüştür. Peru öğretmen yetiştirecek ilk okulun kurulduğu gün olan 6 Temmuz’da öğretmenler gününü kutlamaktadır. 

Öğretmeninize doğum günü hediyesi fikirleri için tıklayınız. 

Öğretmenler Günü Hediyesi Nelerdir?

Öğretmeninize hediye edebileceğiniz çok fazla ürün vardır. Hediyenizin maddi değil manevi değere sahip olması onun için çok daha iyi olacaktır. Onun kullanabileceği hediyeler işine yarayacağından öğretmeni memnun edecektir. Ama ona uzun süreler hatıra olarak kalacak bir hediye almak onun her zaman kendiyle ve sizlerle gurur duymasını, bir ömür hediyeye baktıkça mutlu olmasını sağlayacaktır. Bu hediye onun ismine özel, ömür boyu kullanacağı bir ajanda organizer olabilir.

Sınıf öğretmeninizden tutun da branş öğretmenlerine kadar her öğretmenin severek kullanacağı ajanda kupa kalem seti isme özel olması ve kullanışlı olması sebebiyle ideal hediye seçenekleri arasındadır.

Öğretmene ekonomik hediye çeşitlerinden tutun da pahalı gösterişli hediye çeşitlerine, kullanışlı olanlardan tutun da manevi hediye çeşitlerine kadar her türlü hediyeyi düşünebilirsiniz. Burada önemli olan onun özel gününü kutladığınızı belli etmeniz, onu önemsediğinizi ona hissettirmenizdir.

İlginizi Çekebilir : Öğretmenler Günü Manevi Hediyeler  

Ekonomik Öğretmenler Günü Hediyeleri

Öğretmenler için bütçe dostu hediyeler de en az pahalı hediyeler kadar önemlidir. Zira hediye vermede amaç samimi bir şekilde değer verdiğini hissettirmektir. Bu anlamda isme özel bir kupa, şık bir defter kalem seti, anlamlı bir ahşap defter öğretmenler için ideal ekonomik hediye seçeneklerindendir.

Kitap okumayı seven bir öğretmeniniz varsa ona üzerinde sevebileceği bir baskı ya da güzel sözler olan bir kitap ayracı yaptırabilirsiniz. İnternetten yardım alarak ona el emeği bir kitap ayracı da yapabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir : Öğretmene Hediye Fikirleri

En Anlamlı Öğretmen Günü Hediyeleri Nelerdir?

Öğretmenlere alınabilecek anlamlı ve değerli hediyeler genelde onlara güzel zamanlar yaşatan veya onların uzun süre saklayabileceği hediyelerdir. Bu bağlamda düşündüğümüzde hediye kutuları iyi bir seçenek olabilir. İçerisinde kupaların, kahvelerin, tütsülerin ve kırtasiye malzemelerinin bulunduğu bu kutular hem onların işine yarar hem de onların mutlu zamanlar geçirmesini sağlayabilir.

 Yine komik baskılı ürünlerde hocanızın espri anlayışına göre iyi bir hediye olabilir. Bunlar haricinde ona ufak ve saklayabileceği hediyeler alabilirsiniz. Fotoğrafların ve mesajların bulunduğu ürünler buna iyi bir örnektir. Günümüzde bu tarz hediyeleri yaptırmak oldukça basittir. Bir baskı atölyesi bulmanız yeterlidir. 

Öğretmenler genellikle bilgi açlığı olan kişilerdir ve yeni bir kitap, onları mutlu edecek bir hediye olabilir. Öğretmeninizin ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak, ilgi duyduğu bir konuda ya da sevdiği bir yazardan bir kitap seçebilirsiniz. Edebiyat, tarih, felsefe veya kişisel gelişim gibi farklı türler arasından seçim yapabilirsiniz. 

Öğretmenler gününde öğretmenleriniz manevi hediyelerden hoşlanabilir. Onlara manevi hediyeler vererek, bugüne özel bir anlam katmış olursunuz. Öğretmene manevi hediye noktasında size yardımcı olabilecek blog yazımızı okuyarak araştırmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca emekli öğretmeninize vereceğiniz manevi bir hediye, onu çok mutlu hissettirecektir.

Kadın Öğretmene Alınabilecek Öğretmenler Günü Hediyeleri

Bayan öğretmenlere verilebilecek özel hediyeler arasında hediye setleri ön planda gelmektedir. Öğretmeninizin zevklerine göre içinde ajanda, kupa, kalem, çiçek, çikolata, termos, tütsü, kişisel bakım ürünleri, kitap, çanta, deri ürünler, el yapımı ürünler vb. yer alan hediye setlerinden birisi ile onun öğretmenler gününde çok mutlu edebilirsiniz.

Eğer kahve veya çay seviyorsa ona tadım kutularından alarak farklı tatları denemesini sağlayabilirsiniz. Çok tavsiye edilmese de öğretmenlere kıyafet almak da bir seçenektir. Bunun yanında öğretmenler günü için şu hediyeler sıralanabilir:

Öğretmenler, günlük çalışmaları sırasında kullanabilecekleri kişiselleştirilmiş malzemelerden hoşlanırlar. Örneğin, üzerinde öğretmeninizin ismi yazan bir kahve kupası, defter veya kalem seti gibi hediye seçenekleri düşünebilirsiniz. Bu tür bir hediye, öğretmeninize ona özel olduğunu hissettirecek ve onun için düşündüğünüzü gösterecektir.  Öğretmenler günü hediyeleri gündeme geldiği zaman kullanışlı ürünleri almaya dikkat etmenizi öneriyoruz.

Erkek Öğretmene Alınabilecek Öğretmenler Günü Hediyeleri

Erkek öğretmenlere hediye almak hanımlara hediye almaktan biraz daha kolaydır. Çünkü seçenek oldukça fazladır. Erkek öğretmeler için alınacak hediyelerin başında da günlük kullanımda ihtiyaçları olan araçlar gelmektedir. Bir ajanda-kalem seti evrensek, klasik ve vazgeçilmez bir hediye setidir. Her zaman ihtiyacı vardır çünkü bu eşyalara bir öğretmenin. Kupa, termos, powerbank, usb, kravat vb. her türlü ürün hediye edilebilir bir erkek öğretmen için. Ancak birkaç ürünün içinde bulunduğu hediye kutularının onu daha mutlu edeceğini söyleyebiliriz.

Eğer kullanıyorsa kravat, kravat iğnesi, kol düğmesi alabilirsiniz. Ancak burada kişisel zevkler söz konusu olduğundan bu tür hediyeler çok tavsiye edilmemektedir.

Erkek öğretmenler için ayrıca ajandalar, kalemlerde alınabilecek hediyeler arasındadır. Bardak altlığı, kitap ayraçları gibi esprili hediyeleri de öğretmenlerinize alıp yüzünde bir gülümseme oluşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca ona cüzdan, planlayıcı gibi ürünlerde alabilirsiniz. Özellikle düzen konusunda titiz bir öğretmeniniz varsa bu tarz ürünler onu mutlu edecektir. 

Anlamlı Öğretmenler Günü Hediye Seçenekleri

Öğretmenlere alınabilecek hediyeler arasında kitaplı hediye kutuları da düşünülebilir. Eğer öğretmeninizin okuduğu bir kitap serisi varsa ona serinin okumadığı diğer kitaplarını alabilirsiniz. İlgilendiği bir alandaki yeni çıkan bir kitap da onu mutlu edecek seçenekler arasındadır. Hediye ederken içine küçük bir not kondurursanız kitapla birlikte saklayacak ve gördükçe sizi hatırlayacaktır.

Öğretmenler kitap okumayı, okutmayı seven ideali olan insanlardır. Bu anlamda onlara hediye sunarken severek okuyacağını düşündüğünüz bir kitabı da hediye kutusu ile göndermeniz onların verdiği mesajı anladığınıza işaret olacaktır. Bu durum onlara öğretmenlik mesleğini ne kadar iyi yaptıkları mesajını verecek ve sizin onların mesajını aldığınızı düşündürecektir. Doğrusu bundan daha büyük bir hediyenin olabileceğine ihtimal yoktur.

Bu sebeple içinde kitap olan hediye setleri ile hem kullanışlı bir hediye sunmuş oluyorsunuz, hem de anlamı çok yüksek bir hediye sunmuş olmaktasınız. Kitaplı hediye olarak bizim varlığımız da bu temel üzerine olduğundan sitemizden dilediğiniz kitapla dilediğiniz seti oluşturabileceğiniz bir altyapıya sahibiz. Şimdiden öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Branşlarına göre  Öğretmenler Günü Hediye Setleri

1-Anasınıfı Öğretmenine Hediye

2-Fizik Öğretmenine Hediye

3-Matematik Öğretmenine Hediye

4-İngilizce Öğretmenine Hediye

5-Türkçe Öğretmenine Hediye

6-Sosyal Bilgiler Öğretmenine Hediye

7-Sınıf Öğretmenine Hediye

8-Resim Öğretmenine Hediye

9-Kimya Öğretmenine Hediye

10-Din Kültürü Öğretmenine Hediye

11- Biyoloji Öğretmenine Hediye