Genel

Emekli Öğretmene Hediye 

emekli öğretmene hediye
5/5 - (1 vote)

Öğretmenlik mesleğine yıllarını vermiş ve emekli olmuş öğretmenler için bu özel günlerinde onların hatırlanması çok değerlidir. Emekli öğretmene hediye seçenekleri incelendiğinde birçok farklı hediye seçeneğinin sunulduğu görülmektedir. Bu konuda yapılacak olan tercihte emekli olan öğretmenin nelerden hoşlandığına bakılmalı. Ayrıca bu kişinin öğretmenlik branşının da alınacak olan hediye konusunda ipucu vereceği kesindir. 

Emekli öğretmene hediye almak istiyorsanız, seçeneklerinizin oldukça fazla olduğunu bilmelisiniz. Emekli öğretmenler, meslek hayatlarında verdikleri emeğin ve katkının karşılığını almayı hak ederler. Bu yüzden onlara anlamlı, özel ve kalıcı hediyeler vermek önemlidir. Emekli öğretmene hediye seçerken, ilgi alanlarına, zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca, hediye üzerine öğretmeninize teşekkür ettiğinizi veya onu ne kadar sevdiğinizi belirten bir not yazabilirsiniz.

Emekli öğretmene hediye alırken onlara verdiğiniz hediyelerle emeklerinin karşılıksız kalmadığını ve yeni hayatlarında da mutlu olmalarını dilediğinizi gösterebilirsiniz. Bunu onlara aldığınız hediyenin yanına yazacağınız bir not ile de ifade edebilirsiniz. Maddi değeri yüksek bir hediye almanın yanında onu mutlu edecek bir hediye almanın da önemli olduğunu unutmamalısınız. 

Emekli Öğretmene Hediye İçin 5 Fikir 

Meslekler içinde insanların saygı duyduğu öğretmenlik mesleğini uzun süre yapmış olan ve bu meslekten emekli olan insanların öğretmenler gününü kutlamak için çeşitli hediyeler alınabilir. Bu hediyeler emekli olan öğretmenlere çalıştıkları günleri hatırlatacak hediyeler olabilir. Bu sebeple emekli öğretmene hediye almak isteyenlere aşağıdaki 5 farklı fikir sunulabilir:

1- Öğretmen Tasarımlı Hediye Seti

Öğretmen Tasarımlı Hediye Seti, emekli öğretmeninize duyduğunuz saygı ve minnettarlığınızı ifade etmek için özel olarak tasarlanmış anlamlı bir hediye seçeneğidir. Bu set, öğretmenlik mesleğini yansıtan özel bir tasarımla süslenmiş ve içeriğinde emekli öğretmeninizin keyif alabileceği öğeler bulunur. Setin içeriği kişiselleştirilebilir ve öğretmeninizin ilgi alanlarına uygun hediyeler ekleyebilirsiniz. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye özel öğretmen tasarımlı 13×21 cm ebatlarında karton kapak 100 sayfa spiralli not defteri.
 2. Öğretmen tasarımlı kişiye özel seramik çay ve kahve fincanı.
 3. Doğal kuru çiçek buketi. (Stok durumuna göre konsept uyumunu bozmadan çiçek türlerinin renginde değişiklik olabilir.)
 4. Kare kraft kaplı çikolata.  (Eti, Ülker, Nestle ya da Torku olabilir.)
 5. Özel kutusunda isme özel touch pen özellikli siyah metal kalem.
 6. Öğretmen tasarımlı motto kart.
 7. Ahşap fincan altlığı.

2- Duşanbe Roller Kalem

erkek doktora teşekkür hediyesi fikirleri

Duşanbe Roller Kalem, emekli öğretmeninize vermek için zarif ve kullanışlı bir hediye seçeneğidir. Bu özel kalem, şık tasarımı ve rahat kullanımıyla öne çıkar. Emekli öğretmeniniz, bu kalemle not alabilir, günlük yazılarını tutabilir veya özel anılarını yazabilir. Her kullanımda bu kalemle sizin ona duyduğunuz saygıyı ve minnettarlığınızı hatırlayacak ve takdir edecektir. Duşanbe teması, sadece kaleminde değil, aynı zamanda öğretmeninizin günlük yaşamında da zarafet ve estetik katacaktır. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Metal roller kalem.
 2. Kişiye ve kuruma özel baskı çözümleri.
 3. Silinmez ve dayanıklı lazer baskı teknolojisi.
 4. Ürünlerimizde yenilenebilir iç aksam bulunmaktadır.
 5. Mürekkep rengi mavidir.
 6. Özel siyah kutusunda gönderilir.

3- Öğretmene Dünya Çayları Hediye Kutusu

Geleceğe yürürken bizlere önderlik eden değerli öğretmenlerimize teşekkürü borç biliriz. Yılda bir kez kutlanan bu özel günde pek çoğumuz acaba ne alsak diye düşünürüz. Kitaplı Hediye tam da böyle bir anda birbirinden farklı yüzlerce hediye setiyle bireysel ve kurumsal anlamda sizlerin her zaman yanında Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Özel silindir kutsunda Lady Grey tea. İngiltere. (30 Gr.)
 2. Özel silindir kutsunda Beyaz tea. Çin. (30 Gr.)
 3. Özel silindir kutusunda Lapsang Sounchog tea. Güney Çin. (30 gr.)
 4. İsme özel ahşap altlıklı çay-kahve fincanı.
 5. Kare kraft ile kaplanmış çikolata ( Eti, Ülker, Torku veya Nestle)
 6. Dünya çayları tanıtım kartı.
 7. Happy Teacher’s Day motto kart.
 8. Özel ahşap hediye kutusu.

4- Kişiye Özel Öğretmenler Günü Hediye Kupa

Bu özel tasarım kupa, öğretmenler gününü yansıtan bir temayla süslenmiş ve kişiselleştirilebilir özelliklere sahiptir. Öğretmeninizin ismi veya özel bir mesaj ekleyerek kupa hediyesini daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Her sabah kahve veya çay içerken bu kupa kullanıldığında öğretmeniniz, öğrencileri ve öğretmenlik mesleği ile bağını hatırlayacak ve sizin ona duyduğunuz saygıyı ifade etmiş olacaksınız. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye özel seramik kupa.(İsme özelleştirebilirsiniz.)
 2. Üzerindeki baskı kalıcıdır fakat baskı renklerinde solmaların olmaması için elde yıkama tavsiye edilmektedir.

5- Mustafa Kemal Atatürk Tasarımlı İsme Özel Hediye Seti

Mustafa Kemal Atatürk Tasarımlı İsme Özel Hediye Kutusu,” emekli öğretmeninize duyduğunuz saygı ve minnettarlığınızı ifade etmek için özel olarak tasarlanmış anlamlı bir hediye seçeneğidir. Bu kutu, Türkiye’nin kurucusu ve öğretmenlerin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün tasarımıyla süslenmiş ve içerisine kişiselleştirilebilir öğeler ekleyebilirsiniz. Öğretmeninizin ismi veya özel bir mesaj ile kutuyu özelleştirerek onun için anlamlı bir hediye yapabilirsiniz. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. İsme özel Mustafa Kemal Atatürk tasarımlı 13 x 21 cm. ebatlarında ahşap kapaklı 100 sayfalık defter.
 2. İsme özel Mustafa Kemal Atatürk tasarımlı seramik kupa.
 3. Özel kraft kutusunda kişiye özel touch pen metal tükenmez kalem.
 4. Mustafa Kemal Atatürk tasarımlı ahşap not tutucu.
 5. Happy teachers day motto kart.

Emekli Öğretmen İçin En Farklı Hediye Seçenekleri 

Emekli öğretmenler, hayatımızda önemli bir yere sahip olan ve bize çok şey öğreten kişilerdir. Bu kişilerin mesleklerini uzun yıllar yaptıktan sonra dinlenmeye çekilmeleri söz konusu olmaktadır. Emeklilik döneminde bu kişilerle iletişim halinde olmak ve onlar için çok özel olan öğretmenler gününde onları hatırlamak çok önemlidir. Bu sebeple öğretmenler günü için onlara hediye almak için farklı fikirlere ulaşabilirsiniz. Emekli öğretmeninizin ismini, mesleğini veya sevdiği bir sözü yazdırabileceğiniz bir kupa hem kullanışlı hem de anlamlı bir hediye olabilir. Öğretmeniniz her kahve içtiğinde sizi hatırlayacaktır.

Öğretmenlerin çoğu kitap okumayı sevdikleri için ve emeklilikte daha çok zaman bulacakları için onlara kitap alabilirsiniz. Öğretmeninizin ilgi alanına göre bir kitap seçebilirsiniz. Emekli öğretmeninizle geçirdiğiniz güzel anları yansıtan bir fotoğraf albümü, duygusal ve değerli bir hediye olacaktır. Albümde, sınıfınızla çekilmiş fotoğrafların yanı sıra, öğretmeninizin meslek hayatından kareler de bulunabilir. Ayrıca, fotoğrafların altına küçük notlar da yazabilirsiniz. Emekli öğretmeninize doğayla bağlantısını korumasını sağlayacak bir bitki hediye edebilirsiniz. Emekli öğretmeninizin hobilerine uygun bir hobi seti alabilirsiniz. Emekli öğretmene hediye alma konusunda farklı ve sıradışı olacak fikirlere ulaşarak onları mutlu edebilirsiniz.

Emekli öğretmene hediye alırken nelere dikkat edilmelidir?

Emekli öğretmene hediye alırken ona mesleğinin kutsallığını hatırlatacak nitelikte bir hediye seçerek onu onore edebilirsiniz.

Emekli öğretmene hediye almak gerekir mi?

Emekli öğretmene hediye almak bu kutsal vazifeye ömrünü adamış insanlara bir nebze olsun şükran duygularının gösterilmesi açısından önemlidir.

Emekli öğretmene hediye olarak ne alınabilir?

Emekli öğretmene hediye olarak içerisinde onun ilgi alanlarına hitap eden bir kitabın bulunduğu güzel bir hediye seti alabilirsiniz. Kitaplı hediye size bu seti hazırlamada güzel alternatifler sunacaktır.

İlgili Kategoriler: Öğretmene Hediye
İlgili Kategori : Öğretmenler Günü Hediyesi

İlgili Yazılar : Öğretmene Manevi Hediyeleri

İlgili Yazılar: Biyoloji Öğretmenine Hediye

author-avatar

About Kitaplı Hediye

Bir kitap hediye etmenin ifade ettiği duygusal yoğunluğu kişiye ve kuruma özel diğer yüzlerce ürünle birleştirip, sizin en anlamlı hediye setini oluşturmanıza yardımcı olmaktır misyonumuzdur.