Genel

12 Yaş Kıza Hediye Ne Alınır

5/5 - (1 vote)

12 yaş kıza hediye ne alınır? Ergenliğin ilk dönemlerinde olan 12 yaşında bir kız çocuğuna hediye alıyorsanız kişisel ürünlere girmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü onun da henüz beğenileri tam olarak oturmamıştır. Bunun yanında ona oyuncak benzeri hediyeler almamanızı da öneririz. Zira artık bu tarz şeyler ilgisini çekmiyordur. Bu yaşta onun okuma alışkanlığını teşvik etmek ilerleyen yaşlarda oldukça işine yarayacaktır. Dolayısıyla bu yaşta bir kız çocuğuna kitap almak mantıklı bir seçim olacaktır. Bu şekilde onun eğitimine de katkı sağlamış olacaksınız.

Yalnız kitap o yaştaki bir kız için tek başına çok cazip bir hediye olmayabilir. Kitabın yanına ona uygun destekleyici nitelikte yan ürünler ekleyerek çok güzel bir hediye seti oluşturabilirsiniz. Kitaplı Hediye firmasında bulunan Şeker Portakalı Kitaplı Hediye Seti bu yaşlardaki bir kız çocuğu için mükemmel bir seçenek olabilir. Şeker Portakalı, Güneşi Uyandıralım ve Delifişek üçlemesinin birincisi olan Şeker Portakalı; 5 yaşındaki Zeze’nin yoksulluk, acı ve ümit dolu hikayesinin anlatır. 12 yaşındaki bir kız çocuğunun severek okuyacağı bir hikayedir. Setin içerisinde kitabın tasarım ve içeriğine uygun ürünler bulunmaktadır. Ürünlerin üzerine isim yazılabiliyot olması hediyenizi daha cazip hale getirecektir. Bu sete benzer daha yüzlerce set için sayfamıza göz atabilirsiniz.

12 Yaş Kız Kuzene Hediye Fikirleri

12 yaşındaki kuzeniniz için hediye arıyorsanız kitaplı hediye setlerini düşünebilirsiniz. Göğe Bakma Durağı kitaplı hediye seti bu yaşlardaki biri için uygun bir böyle hediye olabilir. Turgut Uyar’ın şiir kitabının bulunduğu setin içinde özelleştirilebilir bir seramik fincan, fotoğraflarını koyabileceği bir çerçeve ve masanın üzerinde tutabileceği bir canlı sukulent çıkmaktadır. Ayrıca setin içinde kare çikolata ve 4 farklı tütsü de bulunmaktadır. 

Unutmamak gerekir ki hediyenin maddi değeri her zaman önemli değildir. Duygusal değeri yüksek bir hediye seçmek, her zaman büyük bir etki bırakır. Kendinizi ifade edebileceğiniz, ona ne kadar özel olduğunu hissettirecek bir şey seçin. Örneğin, el yapımı bir kart hazırlamak veya mektup yazmak, duygusal bir hediye seçeneği olabilir. İçtenlikle yazılan bir mesaj, her zaman en değerli hediyelerden biridir.

İlginizi Çekebilir: 12 Yaş Erkek Çocuğu Hediyeleri

1- Büyük Hayaller Hediye Kutusu

12 yaşındaki bir kız için bu tür bir hediye, onun hayal gücünü teşvik ederken aynı zamanda kendini ifade etmesine olanak tanır. Hayallerini paylaşmasına, renkli dünyasını keşfetmesine ve kendine güvenmesine yardımcı olur. Bu hediye, genç kıza geleceğe dair büyük umutlarla dolu olması için güzel bir başlangıç sunar ve ona değer verdiğinizi göstermenin harika bir yoludur. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Martı Jonathan Livingston – Richard Bach.
 2. Kitapseverin okuma günlüğü defteri.
 3. Zürafa tasarımlı kişiye özel seramik kupa.
 4. Özel tasarım ahşap kupa altlığı.
 5. Zürafa tasarımlı bez çanta.
 6. Gülen surat özel kesme draje.

2- Abartma Tozu Kitaplı Hediye Seti

Abartma Tozu Kitaplı Hediye setimiz; doğum günü veyahut karne hediyesi gibi anlam ifade eden günlerde, çocuklarınıza, yeğenlerinize, toorunlarınıza armağan edebileceğiniz, ayaklarını yerden kesecek, öğrenerek keyifli vakit geçirebilecekleri renkli bir konsepttir. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kitap: Abartma Tozu
 2. Düşler Şehri Mandala
 3. 12 Adet Kalemtraş ve Silgili Boya Kalemi Seti
 4. Kare Kraft Kaplı Çikolata
 5. Dekoratif Masa Lambası
 6. 2 Adet Kurşun Kalem

3- Spiralli Ahşap Not Defteri

Ahşap kapaklı not defteri, doğal ve estetik bir görünüme sahiptir. Genç kızın not almak, çizimler yapmak veya günlük tutmak için kullanabileceği spiral yapısı sayesinde rahatça kullanılabilir. Aynı zamanda defterin üzerine kişisel bir dokunuş ekleyerek onun adını veya sevdiği bir mesajı ekletebilirsiniz. Bu, hediye ettiğiniz kişiyi özel hissettirecek ve onun için özel bir anlam taşıyacaktır. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Defter 10×15 cm ebatlarında olup 80 sayfadır.
 2. Ürüne kişiye özel isim veya kuruma özel logo basılabilir.
 3. Baskı renk tonları farklılık gösterebilir.(Kullanılan vegan derinin doku farklılığından kaynaklı.)

4- Momo Kitaplı Hediye Seti

“Momo Kitaplı Hediye Seti,” 12 yaşındaki bir kıza hediye olarak harika bir seçenek olabilir. Bu kitaplı hediye seti, genç kızın okuma alışkanlığını teşvik eden ve hayal dünyasını zenginleştiren özenle seçilmiş kitapları içerir. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Momo – Michel Ende.
 2. Kişiye özel seramik fincan.
 3. Kişiye özel  11×17 cm ebatlarında 196 sayfa çizgili antik vintage not defteri.
 4. Kişiye özel metal rubber kaplamalı roller kalem.
 5. Kraft kaplı kare çikolata. (Eti, Ülker, Nestle ya da Torku olabilir.)
 6. İki adet tek içimlik Türk kahvesi.
 7. Ahşap fincan altlığı.

5- Karahindiba Tasarımlı Ham Bez Çanta

Karahindiba Tasarımlı Ham Bez Çanta, genç kızın çevre bilinci kazanmasına ve kişisel stilini yansıtmasına yardımcı olan güzel bir hediye seçeneğidir. Aynı zamanda sıradan bir çanta yerine özel ve anlamlı bir hediye olarak değer kazandırır. Bu çanta, ona günlük yaşamında pratik bir şekilde kullanabileceği, hem çevre dostu hem de şık bir aksesuar sunmanın güzel bir yoludur. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. 200 gr. gabardin kumaş.
 2. 10 kg taşıma kapasitesi
 3. Dijital baskılı

12 Yaş Kızlara Göre En Güzel Hediye

Genç kızlar arasında popüler olan şeyler her geçen zaman değiştiğinden ona bir hediye seçmek oldukça zor olacaktır. Bu nedenle daha genel ürünlere yönelmek en doğru seçenek olacaktır. Sevdiği renklerde bir termos almak bu hediyelerden birisidir. Pembe Çelik Termos şık görüntüsü ile kızların oldukça hoşuna gitmektedir. 300 ml. hacme sahip olan ürün şık bir tasarıma sahiptir. 

Beyaz, siyah, mavi gibi değişik renkleri bulunan ürünün özellikle pembe renkli olanı kızların özellikle hoşuna girmektedir. İstenirse ürünün üzerine hediye edilecek kişinin ismi ya da sevdiği bir emoji de basılabilir. Paslanmaz çelikten imal edilmiş olan ürünü aldığınız kişi uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanacaktır. 

Unutmayın, hediye seçimi sadece bir eylem değil, bir düşüncedir. Hediyeniz, onunla bağlantı kurmanızı ve ona özel hissettirmenizi sağlamalıdır. Empati kurarak, ilgi alanlarına dikkat ederek ve kendi kişiliğinizi yansıtarak en güzel hediye seçimini yapabilirsiniz. 12 yaş kıza hediye alırken mutlaka ilk önce onun ilgi alanlarını dikkate alıyor olmanız gerekmektedir.

12 Yaş Kız Kuzene Ne Hediye Alabilirim?

Eğer kuzeniniz okumayı seviyorsa, ilgisini çekebilecek kitaplar hediye edebilirsiniz. Kitabın yanına onun ilgi alanlarına hitap eden birkaç ürün daha koyarak güzel bir hediye kutusu hazırlayabilirsiniz.

12 Yaş Kız Torunuma Ne Hediye Alabilirim?

Beraber vakit geçirebileceğiniz güzel bir aktivite olabilecek nitelikte güzel bir tasarıma sahip bir puzzle alabilir bu sayede onun gelişimine de katkı sağlayabilirsiniz.

12 Yaş Kız Çocuğuna Ne Hediye Alabilirim?

Kızınızın ilgi alanlarını, hobilerini ve kişisel tercihlerini göz önünde bulundurarak onun ilgi alanına hitap eden bir tasarıma sahip güzel bir bez çanta, yine aynı tasarıma sahip not tutabileceği ahşap kapaklı nostaljik bir defter ve ismine özel uzun yıllar kullanabileceği bir kalem alabilirsiniz.