Genel

9 Yaş Kıza Hediye Önerileri

9 Yaş Kıza Hediye
2.9/5 - (8 votes)

9 yaş kıza hediye alırken farklı kriterleri göz önünde bulundurmalısınız! Kız çocukları hediyelere ve sürprizlere bayılırlar. Ufak bir hediyeyle kız çocuklarını mutlu etmek oldukça kolaydır. Çocuklara özel tasarlanmış ürünlerle sevdiklerinizin yüzünde tebessüm oluşturmanız son derece basittir. 9 yaşındaki kıza hediye alacaksanız rengarenk tasarımlara sahip el yapımı kupaları tercih edebilirsiniz. Kupaların yanında ilgi çekici konulara sahip kitaplar da oldukça popüler hediyelikler arasında yer alır. 

Çocuğun yaratıcılığını geliştirebilmek adına ona not nefteri armağan edebilirsiniz. Not defterlerinin tasarımları tam da 9 yaşındaki kızların ilgisini çekecek düzeye sahiptir. Canlı ve parlak renklere sahip bu defterler özellikle çizim yapmak için son derece uygundur. Abartma Tozu Kitaplı Hediye Seti resim yapmaya bayılan kız çocuklarının çok hoşuna gider. Abartma Tozu kitabının yanında düşler şehri mandala boyama kitabı da yer alır. 9 yaş kıza hediye alırken ne kadar farklı fikiri araştırırsanız o kadar farklı ürünü inceleme fırsatını elde edersiniz!

9 Yaş Kıza Hediye Fikirleri

9 yaşındaki kızlara hediye seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bir takım noktalar bulunur. Hediyenizi seçerken öncelikli olarak çocuğun yaşını ve ilgi alanlarını tespit etmelisiniz. 3 ve 4 yaşındaki çocuklar için oyuncak bebekler idealken okul çağındaki 9 yaşındaki kızlar için defterler idealdir. Defter ve kalem setiyle kız çocuğunun ilgisini çekebilirsiniz. 

Her kız çocuğu pembe renkten hoşlanmaz. Dolayısıyla kız çocuğunun en sevdiği renkler arasından seçim yapmalısınız. Favori rengini tespit ettikten sonra hediyenizi seçmeyi tercih edebilirsiniz. Çocuğun yaşı, ilgi alanları, sevdiği renkler gibi noktalara özen göstermenizi tavsiye ederiz. Güneşi Bile Tamir Eden Adam Behiç Ak kitabı eşsiz bir 9 yaş çocuk kitabıdır. 

9 Yaş Kıza Hediye

1- Kişiye Özel Pelikan Tasarımlı Ahşap Kapaklı Defter

Ahşap kapak tasarımı ve üzerinde yer alacak kızın adıyla özelleştirilebilen bu defter, ona özel bir hediye olduğunu gösterirken aynı zamanda yazma alışkanlığını teşvik edecek ve yaratıcılığını besleyecektir.

2- Love Yourself Tasarımlı Ham Bez Çanta

Bu ham bez çanta üzerindeki ‘Love Yourself’ yazısı, çocuğun kendini değerli hissetmesine ve kendi benliğini kabul etmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda çanta, alışverişte, seyahatlerde veya günlük aktivitelerde kullanabileceği pratik bir öğe olarak da işlev görür. Ürün set içeriği şu şekildedir;

  1. 200 gr. gabardin kumaş.
  2. 10 kg taşıma kapasitesi
  3. Dijital baskılı

3- Kelebek Zihinli Çocuk

Jamie’nin tek dileği normal olmak. Fakat dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ona beyninde kelebekler uçuşurmuş gibi hissettiriyor.

Elin’in tek dileğiyse mükemmel olmak. Ancak o zaman ailesinin yeniden bir araya geleceğine inanıyor.

Jamie ve Elin’in hayatları ummadıkları bir anda ve beklemedikleri bir yerde kesiştiğinde ikisinin de hayatı baştan aşağı değişiyor ve sürpriz sonlu bir masala dönüşüyor.

Belki normal ya da mükemmel diye bir şey yoktur ve belki de mutlu sonlar farklı şekillerde de olur.

4- Kalp Tasarımlı Sütlü Çikolata

Çikolatanın üzerindeki kalp deseni, sevgi ve şefkat duygularını yansıtarak çocuğa özel hissettirecek. Lezzetli çikolata, onun için unutulmaz bir tatlı anı oluşturacak.

5- Endülüs Kurşun Boya Kalemi

Bu kurşun boya kalemi seti, kız çocuğuna sanatsal deneyimler yaşatırken aynı zamanda konsantrasyon, el becerileri ve estetik anlayışını geliştirmesine katkı sağlayacaktır. Hem eğlenceli hem de öğretici bir hediye olarak, Endülüs Kurşun Boya Kalemi çocuğunun keyifli zaman geçirmesini ve yaratıcılığını özgürce ifade etmesini sağlayacak. Ürün set içeriği şu şekildedir;

  1. 6’li yarım boy boya kalemi.
  2. Silindir kraft kutu.
  3. Yeşil kalem tıraşlı kapak.

6- Kutulu Tetris Oyunu

Çocuklara hediye seçerken hem eğlenceli hem de zeka gelişimini destekleyen bir oyun tercih etmek önemlidir. Kutulu Tetris Oyunu, renkli parçaları farklı kombinasyonlarda düzenleyerek zekâyı kullanma ve mantık yürütme becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak eğlenceli bir seçenektir.

9 Yaş Kıza Hediye Ne Hediye Alınır?

9 yaşındaki kız çocuğuna doğum günü, yılbaşı ya da özel kutlamalarda hediye seti satın alabilirsiniz. Prenses masalı hediye seti özellikle 9 yaş kız grubuna hitap eden armağanlar arasındadır. Kişiye özel dokunuşların yer aldığı bu setler hem kullanışlı hem de göz dolduran niteliğem sahiptir. Setin içeriğinde defter ve kalem seti, isimli ve baskılı kupa, Küçük Prens masal kitabı, ahşap bardak altlığı gibi öğeler bulunur. Çocukların çok sevdiği çikolatalar da set içeriğinde yer alır. 

Hediye seçimi yaparken çocuğunuzun ilgi alanlarını ve hobilerini anlamak önemlidir. Bu, ona özel ve anlamlı bir hediye seçmenize yardımcı olur. Onunla konuşarak veya aile üyelerine danışarak nelerden hoşlandığını keşfedebilirsiniz. 9 yaşındaki çocuklar hala oyuncakları çok severler. Yaratıcı ve eğlenceli yapım setleri, yapbozlar, yapıştırma kitleri veya bilimsel deney setleri gibi oyuncaklar, onların hayal gücünü ve yaratıcılığını destekler.

Kitaplar, çocukların hayal dünyasını genişletir ve okuma alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olur. Ona yaş grubuna uygun, eğlenceli ve öğretici kitaplar seçebilirsiniz. Zeka geliştirici oyuncaklar ve bulmacalar, çocuğun düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmesine yardımcı olur. Mantık oyunları, strateji oyunları ve bulmacalar tercih edilebilir.

Yaş grubuna göre hediye almak gerekir mi? 

Çocuklar kendi yaş grubunun ilgi alanlarına göre hediye almayı severler. Dolayısıyla 6 yaş ile 12 yaş grubundaki çocuklara birbirinden farklı hediyeler almak gerekir. 

9 yaşındaki kız çocuğu için neler alınabilir?

Hayal gücü oldukça gelişmiş olan 9 yaş çağındaki kızlar için resim defteri, ajanda, not defteri ve kalem setleri faydalı hediyelerdendir. 

9 yaşındaki kız çocuğuna kitap alınır mı?

Günümüzde en faydalı hediyeler arasında kitaplı hediyeler bulunur. Çocuğun gelişimini destekleyecek nitelikteki kitaplar en iyi armağanlar arasında yer alır.