Genel

Hacca Gidene Hediye

hacca gidene hediye fikirleri
5/5 - (1 vote)

Hacca giden bireylere hediye seçimi oldukça önemlidir. Hacca gidene hediye kapsamında dini motifli hediyeler almak gerekir. Tesbihler bu hediye seçenekleri arasında en çok tercih edilendir. Bunun yanında takke, hac giysisi de alınabilir.

Hacca giden kişilerin unutulmaz anılarını saklayabilecekleri bir hatıra defteri, harika bir hediye seçeneği olabilir. Bu kitapta, hac yolculuğunun fotoğraflarını, duygusal anılarını ve deneyimlerini paylaşabilecekleri boş sayfalar olacaktır. Kişiye özel bir şekilde tasarlanmış bu kitap, onlar için önemli bir hatıra olacaktır.

Hac, dua etme ve ibadetin yoğunlaştığı bir dönemdir. Kapsamlı bir dua kitabı, hac yolculuğunda kullanılabilecek manevi bir hediye seçeneğidir. Tesbihler üzerine işlenmiş dualar, kişinin hac anılarına dair hatırlatıcılar olacak ve ibadetlerini daha anlamlı kılacaktır.

Hacca Gidene Hediye Fikirleri

Hediye fikirleri söz konusu olduğunda hacca giden bireylere dönük birçok hediye mevcuttur. Hacca gidene hediye fikirleri oldukça fazla olup kişiler geniş tercihler yapabilir. Hacca gidene hediye almak istiyorsanız İslam dinine mahsus hediyeler alınabilir.

Hacca giden bir Müslümanın en önemli eşyalarından biri olan ihram takımı, anlamlı bir hediye olabilir. Hacca gitmeyi planlayan sevdiklerinize özel bir ihram takımı hediye ederek, onların bu kutsal yolculukta rahat etmelerini sağlayabilirsiniz. İhram takımlarını, farklı renk ve desen seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, hac rehberliği artık mobil uygulamalar aracılığıyla da gerçekleştirilebiliyor. Hacca giden sevdiklerinize, hac sürecini kolaylaştıracak ve bilgilendirecek bir dijital hac rehberi uygulaması hediye edebilirsiniz. Bu uygulama, dualar, talimatlar, ibadetler ve Mekke-Medine haritaları gibi birçok bilgiyi içerebilir.

İlgili Konu: Hacdan Gelene Hediye Ne Alınır

1- Kişiye Özel Altın Yaldızlı Kur’an- ı Kerim Seti

sevgiliye-manevi hediye

Bu özel set, altın yaldızlı Kur’an-ı Kerim ile birlikte özel bir kutu veya sunum içerebilir. Ayrıca, kişinin adının veya Hac tarihlerinin eklenmiş olduğu bir kişiselleştirme dokunuşu da ekleyebilirsiniz. Bu hediye, Hacca giden kişinin dini deneyimini daha özel ve anlamlı hale getirecektir. Hac yolculuğunun ruhani ve dini bir anlam taşıdığını vurgulayarak bu tür bir hediye ile sevdiklerinize değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Ürün set içeriği şu şekildedir;,

  1. İsme özel 14×21 cm ebatlarında 3 renk seçeneğiyle kadife kaplı altın yaldızlı Diyanet onaylı Kuranı Kerim.
  2. Elif Vav püsküllü inci tesbih.
  3. Kişiye özel dekoratif ahşap kutu.

2- Sahil Çiçekleri Bez Çanta

Sahil Çiçekleri Bez Çanta, Hacca giden kişinin günlük ihtiyaçlarını taşırken aynı zamanda anlamlı bir hatıra olarak da kullanabileceği pratik bir hediye seçeneğidir. Bu çanta, Hacca gitmek isteyen veya gitmiş olan kişiye duyduğunuz saygıyı ve iyi dileklerinizi ifade etmenin zarif bir yoludur. Bu özel hediye, Hac yolculuğunun anlamını ve önemini vurgulayarak sevdiklerinize olan düşkünlüğünüzü gösterecektir. Ürün set içeriği şu şekildedir;

  1. 200 gr. gabardin kumaş.
  2. 10 kg taşıma kapasitesi
  3. Dijital baskılı

Hacca Giden Dedeye Hediye

Hacca gidecek dedenize hediye almak istiyorsanız tercihler fazladır. Hacca gidene dedeye hediye almak istiyorsanız Allah yazılı gümüş yüzükler tercih edilebilir. Yine Allah’ın 99 isminin yazılı olduğu tesbihlerde bu süreçte hediyeler arasındadır. Aynı zamanda gene Allah yazılı seramik bardaklar, beyaz sarık, cübbe gibi ürünler hediye edilebilecek ürünlerdir.

Hac yolculuğunda ziyaret edilen Mekke ve Medine gibi kutsal şehirlerle ilgili hatıra eşyaları da düşünebilirsiniz. Örneğin, Mekke ve Medine’yi temsil eden resimler, sevdiklerinizin evinde veya çalışma alanında manevi bir hatıra oluşturabilir. Burada hediye seçeneklerini değerlendirirken hediyeyi vereceğiniz kişinin hoşlandıkları şeyleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Hacca giden dedenize üzerinde besmele tasarımı bulunan bir kalem seti hediye edebilirsiniz. Ortamın manevi havasına da uygun olacak bu hediye dedeniz için aynı zamanda kullanışlı bir hediye seçeneği olacaktır. Dedeniz bu manevi yolcuğunda not almak isteyeceği önemli noktaları hediye edeceğiniz kalem seti ile sizi de hatırlayarak alacaktır. Ayrıca kalem üzerine dedenizin ismini de yazdırarak hediyeyi daha özel hale getirebilirsiniz.

Hacca Giden Halaya Hediye

Halanız hacca gidiyorsa ona anlamlı hediyeler almak önemlidir. Hacca giden halaya hediye almak istiyorsanız İslam motifli kolye ve gümüş yüzükler tercih edilebilecektir. Tablolar ve seramik bardak ürünleri de gene bu süreçte tercih edilebilir. Halanıza gül kokulu amber tesbih alabilirsiniz.

Hacca gidenlerin deneyimlerini anlatan kitaplar, ilham verici bir hediye seçeneği olabilir. Bu kitaplar, hacıların kişisel hikayelerini, manevi yolculuklarını ve ibadetlerini paylaşırken, okuyuculara da bu kutsal yolculuğun bir parçası olma fırsatı sunar.

Hac, duaların yoğunlaştığı bir dönem olduğundan, özel bir dua kitabı veya dua çerçevesi hediye etmek de anlamlı olacaktır. Bu dua kitabı, hac sırasında okunabilecek duaları içerebilir ve kişiye manevi bir destek sağlayabilir. Alternatif olarak, hac yolculuğunda çekilen bir fotoğrafı çerçeveletip üzerine dua yazdırarak da anlamlı bir hediye oluşturabilirsiniz.

Halanıza üzerinde ortamın manevi atmosferine de uygun olacak şekilde besmele tasarımı işlenmiş seramik bir kupa hediye edebilirsiniz. Manevi yolculuğunda ihtiyaç duyacağı anlarda da severek kullanabileceği bir hediye olacaktır. Aynı zamanda kupa üzerine halanızın ismini yazdırarak hediyenizi daha özel hale getirebilirsiniz.

Hacca Giden Babaya Hediye Ne Alınır?

Hacca giden babanıza Üzerinde besmele tasarımı olan bir ajanda ve kalem seti hediye edebilirsiniz.

Hacca Giden Anneye Hediye Ne Alınır?

Hacca giden annenize manevi yolculuğunda ona eşlik edecek aynı zamanda kullanışlı bir ürün olacak bir bez çanta alabilirsiniz.

Hacca Giden Oğula Hediye Ne Alınır?

Oğlunuza hediye almak istiyorsanız çelik matara onun için güzel bir hediye seçeneğidir. Sıcak hava şartlarında ona ibadetlerini yaparken kolaylık sağlayacaktır.

author-avatar

About Kitaplı Hediye

Bir kitap hediye etmenin ifade ettiği duygusal yoğunluğu kişiye ve kuruma özel diğer yüzlerce ürünle birleştirip, sizin en anlamlı hediye setini oluşturmanıza yardımcı olmaktır misyonumuzdur.