Genel

Hacdan Gelene Hediye Ne Alınır

Hacdan Gelene Hediye
5/5 - (2 votes)

İnternet üzerinden sıklıkla araştırılan konuların başında hacdan gelene hediyesi alıncağı sorusu yer alır. Geleneklerimize göre bazı kişiler hacdan gelenlere değil de hacdan gelenlerin onları ziyarete gelenlere armağanda bulunulması gerektiğini söylerler. Dolayısıyla bu sorunun cevabı net olmamakla birlikte hacdan gelenlere hediye götürmek de gelenekselleşmiştir. 

Günümüzde artan teknoloji kullanımıyla birlikte teknoloji aletlerini de şart etme ihtiyacı artmıştır. Dolayısıyla hacdan gelen sevdiklerinize satın alabileceğiniz en işlevsel hediyeler arasında tekno-midi hediye seti bulunur. Bu sette yer alan çoklu şarj kablosu sayesinde birçok aygıt aynı anda şarj edilebilir. Sette bulunan powerbank beraberinde 16 gb’lık usb belleğe de sahiptir. 

Hac ibadetini gerçekleştiren sevdiklerimizin dönüşünde, onların heyecanını ve coşkusunu paylaşmak, birlikte geçirilen bu özel anları taçlandırmak için güzel bir hediye seçmek kaçınılmaz olabilir. Fakat hacdan gelen hediyeyi seçerken, özel ve anlamlı olmasına dikkat etmek, karşımızdaki kişiye verdiğimiz değeri göstermek açısından oldukça önemlidir.

Hacdan Gelene Hediye Fikirleri

Hacdan gelen kişiye alabileceğiniz bazı hediyeler aşağıda sıralanmıştır.

1- Anneye Manevi Hediye Kutusu

Anneye Manevi Hediye Kutusu ile Özel Bir Anlam Katın. Bu özel hediye kutusu, içerisindeki Kuran-ı Kerim seti ve anlamlı detaylarla annenize hem manevi bir armağan sunuyor hem de onun için ne kadar özel olduğunu ifade ediyor. Hacdan gelene özel bir hediye olarak seçeceğiniz bu seti, onun kalbine dokunacak bir jest haline getirebilirsiniz. Kitaplı Hediye Sitesi’nden seçeceğiniz detaylarla bu hediye kutusunu daha da kişiselleştirebilir ve ona anlamlı bir anı bırakabilirsiniz. Ürün set içeriği şu şekildedir;

  1. İsme özel 15×23 cm ebatlarında kadife kaplı altın yaldızlı Diyanet onaylı Kuranı Kerim.
  2. Büyük boy birinci sınıf %100 pamuk tülbent.
  3. Elif-Vav püsküllü inci tespih.
  4. Set mat siyah özel kutusunda özenli bir şekilde gönderilmektedir.( İsim yazılı ahşap isimlik ve rafya/jüt ip kontrol edebilmeniz için bağlanmadan gönderilmektedir.)

2- Muhabbet Dolu Kahve Zamanı Hediye Kutusu

Hacdan Gelen Sevdiklerinize Özel Bir Hediye Sunun. Muhabbet Dolu Kahve Zamanı Hediye Kutusu, içerisindeki özenle seçilmiş kahve çeşitleri ve anlamlı detaylarla hacdan gelen sevdiklerinize keyifli anlar yaşatmayı amaçlıyor. Ürün set içeriği şu şekildedir;

  1. 2 adet isme özel porselen Türk kahvesi fincanı.
  2. 2 adet ahşap kahve fincan altlığı.
  3. Selamlıque Okkalı Türk kahvesi.125 gr.
  4. 2 adet isme özel kutusunda çifte kavrulmuş, fındıklı lokum. -12 adet-

Hacdan Gelen Dedeye Ne Hediye Alınır

Hacdan gelen dedenize satın alabileceğiniz hediyeler oldukça geniş bir kataloğa sahiptir. Günümüzde klasikleşmiş hediyeler yerine çağdaş tasarıma sahip setler daha çok revaçtadır. Seçebileceğiniz modern hediyeler arasında tatlı dilekler hediye kutusu göze çarpar. Bu sette yer alan parçaların büyük bir kısmı dedenizin ismine göre tasarlanabilmektedir. İsme özel kupa, ajanda ve metal kalem kişiselleştirilebilir. Bunların yanında sette bulunan diğer parçalar ise tereyağlı kurabiye ve kuru çiçek buketidir. 

Hac ibadeti, kişi için oldukça özel ve manevi bir deneyimdir. Bu nedenle, sevdiklerinize vereceğiniz hediyenin de kişisel ve anlamlı olması büyük önem taşır. Onun ilgi alanlarını, zevklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçeceğiniz bir hediye, karşı tarafın kalbini kazanmanızı sağlar.

Hac ibadeti, insanlar için hayatlarında bir dönüm noktası olabilir. Bu nedenle, dini ve manevi değeri yüksek olan bir hediye seçmek, karşı tarafın hac deneyimini hatırlamasına ve değerli hissetmesine katkı sağlar. Örneğin, Kur’an-ı Kerim, tespih, dua kitapları veya hat sanatı çalışmaları gibi hediyeler bu bağlamda değerlendirilebilir.

Hacdan Gelene Hediye

İlginizi Çekebilir : Hacca Gidene Hediye

Hacdan Gelen Nineye Ne Hediye Alınır

İslam’ın belirli kesimlere farz kıldığı ibadetler arasında hac ibadeti de bulunur. Yakın zamanda hacdan dönen ninenizi kutlamak için ona hediye götürmek ya da göndermek isteyebilirsiniz. Bu aşamada nasıl bir hediye seçeceğiniz büyük öneme sahiptir. Örneğin nineniz kahve içmeyi seviyorsa ona kahveli günler dilerim hediye kutusu gönderebilirsiniz. Bu kutuda bakır cezve ve toprak fincan yer alır. Bu parçalar hem kullanılabileceği gibi hem de dekorasyonda tercih edilebilir. Setteki diğer parçalar ise çiçek buketi ve çikolatadır. Türk kahvesi de unutulmamıştır. 

Hacdan gelen hediyenin kalıcı olması, anılarla birlikte uzun yıllar boyunca hatırlanmasını sağlar. Aynı zamanda, kullanışlı bir eşya olması da alıcının günlük hayatında fayda sağlamasını sağlar. Örneğin, özel bir defter veya günlük, özel tasarım bir kolye veya bilezik gibi seçenekler düşünülebilir. Hacdan dönen kişinin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun bir hediye seçmek, ona olan düşkünlüğünüzü ve onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterir. Onun ihtiyaçlarını ve hoşlandığı şeyleri bilerek hareket etmek, hediyenin alıcısı üzerinde olumlu bir etki bırakacaktır.

Hacdan Gelenlere Hediye Götürülür Mü?

Günümüzde hac ibadetini yerine getiren tanıdıkları ziyaret etmek gelenekselleşmiştir. Bu ziyaretlere eli boş gitmek de pek hoş karşılanmaz. Bu nedenle küçük de olsa bir armağanla gitmek jest olacaktır. 

Hacca Gidene Ne Alınır?

Hac ibadeti sırasında kişilerin kişisel bakım malzemelerine ihtiyaçları olur. Bu nedenle onlara kişisel bakım ürünlerinin bulunduğu setlerden armağan edebilirsiniz. 

Hacdan Gelene Ne Alınır?

Günümüzde klasik hediyelerin yerini modern çizgilere sahip setler almıştır. Bu hediye setleriyle sevdiklerinizin özel hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. 

author-avatar

About Kitaplı Hediye

Bir kitap hediye etmenin ifade ettiği duygusal yoğunluğu kişiye ve kuruma özel diğer yüzlerce ürünle birleştirip, sizin en anlamlı hediye setini oluşturmanıza yardımcı olmaktır misyonumuzdur.