Genel

Mezuniyet Hediyesi

Mezuniyet Hediyesi
Yazıyı Puanla post

Mezuniyet hediyesi fikirleri geniş ürün yelpazesinden oluştuğu için bu tarz bir hediye alırken farklı alternatiflerden söz edebiliriz. İnsanların hayatlarında dönüm noktası sayılabilecek birkaç önemli tarih bulunur. Bu tarihlerden bir tanesi de eğitim hayatının tamamlandığı mezuniyet tarihleridir. Dönüm noktasını kutlamak istediğiniz sevdiklerinize mezuniyet hediyesi alabilirsiniz. Bu hediyeler tamamiyle kişilerin zevklerine göre özelleştirilebilir forma sahiptir. 

Congrats kutusu özellikle mezun olacak kadın sevdikleriniz için idealdir. Mor rengin kullanıldığı sette; kişiye özel ajanda, seramik kupa, metal kalem, doğal çiçek çerçevesi gibi parçalar yer alır. Hediyelik set özel kutu ile birlikte gönderilir. Mezuniyet hediyesi için en çok tercih edilen ürünlerdendir. Mezuniyet hediye fikirleri konusunda karar verirken ayrıntılı bir araştrıma yapacak olursanız, harika seçenekleri bulabilirsiniz!

Mezuniyet, bir kişinin akademik yaşamının önemli bir kilometre taşıdır. Yıllar süren eğitim ve öğrenme çabalarının ardından, öğrenciler artık bir dönemi geride bırakıp yeni bir yaşamın eşiğine adım atarlar. Bu özel dönemde, mezun olan öğrencilere sevinçleri ve başarıları için çeşitli yollarla tebrik edilirler. Bunlardan en yaygın ve anlamlı olanı ise mezuniyet hediyesi verme geleneğidir

Mezuniyet Hediyesi Fikirleri

Birçok insan hayatlarında büyük öneme sahip mezuniyet dönemlerinde yanlarında sevdiklerinin varlıklarını hissetmek isterler. Sevdiklerinden alacakları bir çiçek ya da düşünceli bir hediye mezuniyet mutluluklarını ikiye katlar. Sevdiklerinizin özel günlerini kutlamak için mezuniyete özel hazırlanan hediye kutularından faydalanabilirsiniz. Mezuniyete göre hazırlanan kutular her iki cinsiyete de uygun öğeleri içeriğinde barındırır. 

Kişiye özel kitaplı ev hediyesi hem erkekler hem de kadınlar için oldukça idealdir bir seçenektir. İçinde kişiye özel vegan deriden kapaklı defter bulunur. Aynı zamanda kişiye özel seramik kupa, tütsülük ve tütsü de yer alır. Mezuniyetini kutlayacağınız kişinin ev dekorasyonunda kullanabilmesi amacıyla saksısında kaktüs ve kitap ayracı da armağan edilir. 

Mezuniyet Hediyesi

1- Simyacı Kitaplı Hediye Seti

Hem içsel yolculuklara ilgi duyanlar hem de edebiyat tutkunları için mükemmel bir hediye seçeneğidir. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Simyacı – PAULO COELHO.
 2. İsme özel seramik fincan.
 3. Kişiye özel 11×17 cm. ebatlarında, dikişli, 196 sayfa çizgili vintage not defteri. (Özel Seri)
 4. Kişiye özel metal rubber kaplamalı roller kalem.
 5. Kraft kaplı kare çikolata. (Eti, Ülker, Nestle ya da Torku olabilir.)
 6. İki adet tek içimlik türk kahvesi.
 7. Ahşap fincan altlığı.

2- Tatlı Dilekler Hediye Kutusu

“Tatlı Dilekler Hediye Kutusu”, sevdiklerinize içten dileklerinizi iletmek ve onların günlerini tatlandırmak için özel olarak tasarlanmış bir armağan seçeneğidir Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. İsme özel seramik kupa.
 2. Özel ev yapımı tereyağlı bucks tarzı kurabiye.
 3. İsme özel tarihsiz çizgili ajanda.
 4. Özel kraft kutusunda touch pen özellikli metal kalem.
 5. Doğal kuru çiçek buketi (Kuru çiçek buketlerinin içindeki kurutulmuş çiçek çeşitliliği konsept uyumunu bozmadan değişiklik gösterebilir.)
 6. İsme özel kupa altlığı.

3- Fareler ve İnsanlar Kitaplı Hediye Seti

Fareler ve İnsanlar Kitaplı Hediye Seti” ile sevdiklerinize duygusal bir deneyim yaşatmak, edebiyatın zengin dünyasını keşfetmelerine olanak sağlamak mümkündür. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Fareler ve İnsanlar – john Steinberk.
 2. Masif ahşap çerçevede minimal kuru çiçek buketi.
 3. Ahşap isme özel küp not tutucu.
 4. Sırlı toprak fincan.
 5. Patiswiss  çilekli çikolata draje.

4- Morun Motivasyonu Hediye Kutusu

Morun Motivasyonu Hediye Kutusu” ile sevdiklerinize destek olmak, onları güçlendirmek ve pozitif enerjiyle dolu anlar yaşatmak mümkündür. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye Özel Termo Deri Kapaklı Mor Ajanda.
 2. Kişiye Özel Seramik Kupa.
 3. Kişiye Özel Metal Touch Pen Tükenmez Kalem. (Mürekkep rengi mavidir.)
 4. Siyah Kraft Hediye Kalem Kutusu.
 5. Mor keçe bardak altlığı.
 6. Kraft Kağıt Kaplı Kare Çikolata.

5- You Are My World Temalı Kişiye Özel Hediye Seti


“Sen Benim Dünyamsın Temalı Kişiye Özel Hediye Seti”, sevdiklerinize olan özel hislerinizi ifade etmek ve onlara özel bir deneyim sunmak için tasarlanmış bir armağan seçeneğidir. Bu set, içeriğinde “Sen Benim Dünyamsın” temasını yansıtan özel tasarım ürünler veya notlar ile alıcısına duygusal bir deneyim sunar. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. İsme özel seramik kupa
 2. İsme özel ahşap kapak not defteri.
 3. İsme özel kupa altlığı.
 4. İsme özel metal tükenmez kalem.
 5. Kraft kaplı kare çikolata. (Eti, Ülker, Nestle ya da Torku olabilir.)
 6. Canlı sukulent.

6- Gold Metal Kalem


Zarif ve şık bir görünüme sahip olan özel bir kalem seçeneğidir. Bu kalem, altın renkli metal malzemeden üretilmiş olup hem günlük kullanım hem de hediye amaçlı tercih edilebilir. Ürün set içeriği şu şekildedir;

 1. Gold kaplama, günlük hayatta kullanılabilir metal kalem.
 2. Mürekkep rengi mavidir.
 3. Kişiye özel isim yazılabilir.
 4. Siyah kraft kutu içinde gönderilir.

Lise Mezuniyet Hediyesi

Mutluluklar paylaştıkça çoğalır dolayısıyla sevdiklerinizin lise mezuniyet mutluluklarını onlara hediye göndererek paylaşabilirsiniz. Lise mezuniyetleri üniversite eğitimine başlamadan önce yaşandığı için büyük öneme sahiptir. Yeni bir eğitim sürecine başlayacak olan lise öğrencileri mezuniyetle ortaöğretimlerini tamamlarlar. Mandala tasarımlı hediye seti lise eğitimini tamamlayan bireyler için son derece idealdir. 

İlginizi Çekebilir : Mezuniyet Sözleri

Üniversite Mezuniyet Hediyesi

Üniversite mezuniyeti insanların hayatlarında dönüm noktasıdır. Eğitim hayatlarının tamamlandığı bugünde kişiler sevdiklerini de yanlarında görmek isterler. Minik bir hediyeyle kutlama yapacaksanız siyah ajanda kupa kalem hediye seti (mat siyah kutusunda) şık hediyeler arasında yer alır. Mezuniyetinin ardından iş hayatına atılacak yakınlarınıza kullanışlı armağanlardan sunabilirsiniz. Bu sette kişiye özel ajanda, seramik kupa, metal kalem ve dünya kahvelerinden örnek yer alır. 

Mezuniyet hediyesi, hem veren hem de alan için unutulmaz anılar ve hatıralar yaratır. Hediye veren kişi, sevdiklerinin özel gününü paylaşma fırsatı bulur ve bunun için özel bir anlam taşıyan bir hediye seçer. Aynı şekilde, mezun olan kişi de aldığı hediye ile bu özel günü daima hatırlayacaktır. Bir hatıra, zamanla değerini yitirmez ve özel anıları her hatırladığımızda canlandırır.

Erkeğe Mezuniyet Hediyesi Ne Alınır?

Erkek arkadaşınız ya da arkadaşınız mezun olacaksa ona şık bir koyu renkli kravat veya kişiye özel ajanda seti armağan edebilirsiniz. 

Kadına Mezuniyet Hediyesi Ne Alınır?

Mezun olan kadın arkadaşınız veya sevgiliniz için küçük bir armağanda bulunmak isteyebilirsiniz. Kuru çiçek çerçevenin yer aldığı setler kadınların son derece hoşuna gider. 

Çocuğa Mezuniyet Hediyesi Ne Alınır?

Hediye alacağınız çocuğun yaş grubuna uygun seçimlerde bulunmalısınız. Küçük çocuklar için boyama setleri idealken büyük çocuklar için kitaplı setler kullanışlıdır.