Genel

Manevi Hediyeler

Manevi Hediyeler
Yazıyı Puanla post

Manevi hediyeler armağan edildikleri kişiler için kıymeti paha biçilemeyecek derecede öneme sahiptir. Bu tür hediyelerde ürünlerin işlevselliği ya da maddi karşılıkları değere sahip değildir. Dolayısıyla armağan edildikleri kişinin verdiği değere göre özeldir. Örneğin hediyenizi vereceğiniz kişiyle aranızdaki özel bir muhabbeti somutlaştırarak armağan haline getirebilirsiniz. 

Hediyeler, sevgi ve düşünceli bir jestin somut bir ifadesidir. Ancak, günümüzde malzemeye dayalı hediyeler arasında manevi değeri yüksek olanlar giderek unutuluyor gibi görünüyor. Aslında manevi hediyeler, maddi hediyelerden daha değerli ve kalıcı olabilir. Manevi hediyeler her zaman popüler seçeneklerden oluştuğu için ilgi odağıdır!

Manevi armağanlar belirli sınırlara sahip değildir. Sizin hayal gücünüze göre somutlaşır. El yapımı objeler armağan edilen kişiye özel olduğu için manevi hediyeler arasında yer alır. El yapımı seramik fincanlar elde yapıldığı için sadece kişiye özeldir. Sevdiklerinize alabileceğiniz el yapımı armağanlar ise şunlardır:

 • El yapımı seramik fincan – Myosotis
 • El yapımı seramik fincan- Pinus
 • El yapımı seramik bardak- LOVE

Manevi Hediyeler Nelerdir?

Yaratıcı olan hediyeler manevi yönden oldukça değerlidir. Üzerine düşünülen, kişinin karakterini yansıtan, ilişkide verilen değeri hissettiren armağanlardır. Örneğin uyumayı seven bir dostunuz varsa ona hediye alırken uykuyla özdeşleşmiş figürleri armağan edebilirsiniz. Harry Potter gibi kitap serilerine düşkün arkadaşlarınız için koleksiyon parçalarının yer aldığı bir kutu hazırlayabilirsiniz. 

Yoğun bir çalışma hayatına sahip olan arkadaşınıza kendine vakit ayır temalı hediye seti armağanında bulunabilirsiniz. Bu set sayesinde arkadaşınız kendisiyle vakit geçirmeye şans bulacaktır. Sette Marcus Aurelius’a ait olan Kendime Düşünceler adlı eser yer alır. Kitabın yanında ise çay veya kahve tüketilebilmesi için sırlı topraktan fincan takımı bulundurulur. 

manevi hediye

İlgili Konu: Erkeğe Manevi Hediye

İlgili Konu: En Yakın Arkadaşa Manevi Hediye

1- Anneye Manevi Hediye Kutusu

Anneye Manevi Hediye Kutusu, annenize sevginizi ve minnettarlığınızı ifade etmek için tasarlanmış özel bir armağan seçeneğidir. Bu kutu, içeriğinde annenize hitap eden anlamlı notlar, özel tasarım ürünler veya kişisel dokunuşlar barındırarak ona duygusal bir deneyim sunar. Setin içeriği şu şekildedir;

 1. İsme özel 15×23 cm ebatlarında kadife kaplı altın yaldızlı Diyanet onaylı Kuranı Kerim.
 2. Büyük boy birinci sınıf %100 pamuk tülbent.
 3. Elif-Vav püsküllü inci tespih.
 4. Set mat siyah özel kutusunda özenli bir şekilde gönderilmektedir.

2- Kişiye Özel Kutusunda Yasin – i Şerif Hediye Seti

Kişiye Özel Kutusunda Yasin-i Şerif Hediye Seti” ile sevdiklerinize manevi bir hediye sunarak onların duygusal ve manevi yolculuklarını desteklemek mümkündür. Setin içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye özel 6 renk seçenekli kadife kaplı Yasin’i Şerif Cüzü.
 2. Doğal kuru çiçek buketi. (stok durumuna göre konsept uyumunu bozmadan çiçek renginde değişiklik olabilir.)
 3. Elif Vav püsküllü inci tesbih.

3- Manevi Hediye Seti

renkli-kraft-kutuda-siyah-yasin-sabun

İçeriğinde manevi değeri yüksek kitaplar, dini semboller, özel dualar veya anlamlı notlar barındırarak alıcısına içsel bir deneyim sunar. “Manevi Hediye Seti” ile sevdiklerinize maneviyat dolu bir armağan sunar. Setin içeriği şu şekildedir;

 1. Kişiye özel kadife kaplı Yasin’i Şerif Cüzü.
 2. Elif Vav püsküllü inci tesbih.
 3. Doğal gül sabunu.
 4. Doğal kuru çiçek buketi. (stok durumuna göre konsept uyumunu bozmadan çiçek renginde değişiklik olabilir.)
 5. Özel zarfında kraft not kartı.

Manevi Hediyeler Nasıldır

Manevi Hediyenizi hazırlarken, hediyenizi armağan edeceğiniz kişinin zevklerini biliyor olmanızı tavsiye ederiz. Örnek vermek gerekirse eğer arkadaşınız puzzle gibi bulmacalardan hoşlanmıyorsa ona bu tür bir hediye almanız şansızlık olacaktır. Kitap okumayı seven bir arkadaşınız bulunuyorsa ona seveceği tarzda okuma kitapları armağan edebilirsiniz. 

Kitaplı setler içeriğinde kitapların yanında kişilere özel hazırlanan birçok aksesuarı da barındırır. simyacı kitaplı hediye seti Simyacı kitabının yanında isme özel fincan, kahve, çikolata ve notluk ürünlerine yer verir. Cam tüp içerisinde ise sevdiğinizin keyifle tüketirken sizi hatırlamasına yardımcı olacak badem şekerleri bulunur. 

Manevi Hediyeler Nasıl Alınır?

Sevdiklerinize şu zamana kadarki en değerli hediyelerini vermek istiyorsanız manevi hediye armağanında bulunabilirsiniz. Bu tür hediyeler üzerine düşünülmüş ve zaman harcanmış hediyelerdir. Dolayısıyla sevdiğiniz kişinin kişisel zevklerine, karakterine, hobilerine ve aranızdaki ilişkinin mahiyetine göre seçimde bulunmalısınız. Manevi hediyeler konusunda bir tercihte bulunurken farklı kriterleri dikkate almanız da gerekir

Kitaplı setler manevi açıdan oldukça değerlidir. Bu setlerde edebiyat eserlerinin yanında kişilere özel hazırlanan kupa, ajanda ve kalem gibi parçalar da yer alır. satranç kitaplı hediye seti Satranç Stefan Zweig eserinin yanında isme özel hazırlanan fincanı da bulundurur. Atıştırmalık olarak ise çeşitli markalara ait olabilecek kraft kağıt kaplamalı çikolata yer alır. 

Manevi Hediye Ne Anlama Gelir?

Her hediyenin kendine göre manevi değeri bulunsa da manevi hediyeleri kişiye özel armağanlardır. Bu türdeki hediyelerin maddi açıdan değerinin bir önemi bulunmaz. 

Erkeğe Manevi Hediye Ne Alınır?

Hediye alacağınız erkeğin kişisel zevklerine uygun armağan hazırlayabilirsiniz. Örneğin seveceği tarzda bir kitap ya da sevdiği filmin temasına sahip bir aksesuar tercihinde bulunabilirsiniz. 

Unutulmaz Manevi Hediye Nedir?

Her daim hatırlanacak manevi hediyeler özenle hazırlanır. Arkadaşınızın son derece önem verdiği bir konu üzerine düşünülmüş armağanlar hiçbir zaman unutulmaz.